AG Enerji Temini ve Dağıtımı

Alçak Gerilim Temini ve Dağıtımı

Güçyetmez Elektrik-Elektronik Mühendislik alçak gerilimde enerji temini ve dağıtımı konularında hizmetinizdeyiz.

1) Uygulama yapılacak yerin yapı cinsine göre, kullanım amacına göre geçerli standartlar, yasa ve yönetmelikler çerçevesinde, işverenin isteklerini de dikkate alarak projelendiririz. Proje tasarımlarından sonra enerji ihtiyacına göre UEDAŞ’a talepte bulunulur. İlgili elektrik kurumu talebimize karşılık, kabul şartını vererek isteklerini belirtir. Güvence bedeli yatırılarak, elektrik kurumu ile sözleşme imzalanır.

2) Uygulama sonrası elektrik kurumu tesisat muayene ederek elektrik sayacı mühürlenir. İstek yaptığımız yerin en yakın elektrik kurumuna ait trafo veya elektrik direğinden veya yer altı kablosundan, bina besleme kablosu bağlatılır. İlk faturalama döneminde elektrik kurumu tarafından elektrik tüketim faturaları düzenlenir.

3) Sanayi üretimi yapan firmalar %20 sanayi indirimden faydalanmak için gerekli işlemler yapılır.

4) Sanayi tesislerinde sistemde ölçümler yapılarak, tesisin Aktif- Reaktif – Kapasitif tüketimleri tespit edilir. Çözüm raporları ile birlikte teklif hazırlanır. Rapor sonucunda, işletmenin ihtiyaçlarına göre harmonik filtreli Reaktif Güç Kompanzasyon sistemleri uygulanır. Uygulama sonrası sistemin takibi ve bakımı yıllık bakım anlaşmaları ile cezai durum olmaması için yakından takip edilir.

5) Trafo sahibi işletmelerin Y.G. Tesislerinde İşletme sorumluğunda, yıllık sözleşme ile yapılarak, işletmeniz yakından takip edilir.